< Přehled novinek

Aktívna plocha prináša nový užívateľský komfort

08. 10. 2019
Predstavte si, že otvoríte v práci Vision a zobrazí sa vám presne to, čo práve potrebujete a chcete vidieť. Manažér uvidí graf s výkonom firmy, účtovníčka počet nesplatených faktúr a šéf výroby aktuálny stav zákaziek. Všetko je prehľadne zoradené podľa vašich preferencií a doplnené obrázkom najpredávanejšieho výrobku alebo trebárs záberom kamery zo skladu. Vision mení tvár a aktívna plocha je začiatok pozvoľnej premeny, ktorou by mal systém v ďalších rokoch prejsť.

Prehľadnejší Vision ERP

 
„Náš ERP systém je skvelým a robusným nástrojom, ktorý pomáha firmám v raste a ponúka radu možností prispôsobenia konkrétnym spoločnostiam, oboru ich podnikania a spôsobu riadenia,“ hovorí Petr Klapka, riaditeľ Vision Praha. „Teraz pristupujeme k tomu, aby sa Vision ERP dokázal lepšie prispôsobiť nielen firme, ale každému jednotlivému užívateľovi.“
 
Myšlienka aktívnej plochy vznikla vďaka ohlasom niektorých klientov, ktorí začali aktívnejšie používať náš panel úloh. Zmyslom je nenútiť užívateľov v menu hľadať nejakú úlohu, ale vytvoriť pre nich na mieru vstupnú obrazovku obsahujúcu všetky pro nich dôležité signály z ERP.
 
Nová aktívna plocha je zložená z farebných štvoruholníkov (dlaždíc), z ktorých na každom môže byť zobrazená iná agenda, funkcia alebo grafický prvok. Systém umožňuje užívateľovi, aby si sám zvolil nielen obsah, ale aj vzhľad. Môže si vybrať z palety farieb a prispôsobiť si plochu tak, aby sa mu príjemne pracovalo.

_Y2A4651.jpg
Aktívna plocha od minulého roka, kedy sme ju prvýkrát predstavili na konferencii, zaznamenala veľké zmeny.

„Užívateľ na prvý pohľad vidí, že je pre neho v systéme nejaká úloha alebo proste iba sleduje určité veličiny ako ve "velíne elektrárne". Sledovanými veličinami môže byť čokoľvek od stavu nezaplatených faktúr až po kritický nedostatok konkrétneho materiálu. Informácie sa zobrazujú prehľadne na samostatných dlaždiciach a môžu mať rôznu podobu od textu, cez obrázky až po grafy. Dlaždica sa sama o sebe chová ako tlačítko, po aktivácii ktorej sa môže otvoriť určitá agenda alebo vykonať nejaký automatizovaný príkaz,“ vysvetľuje možnosti novinky Petr Klapka a dodáva, že zákazník dostáva skutočne nesmiernr výkonný a univerzálny nástroj.
 

Aktívnejší a šikovnejší ako Panel úloh

 
Pre tých, ktorí doteraz používali Panel úloh, bude aktívna plocha jeho užitočným a príjemným rozšírením. S pomocou administrátora si môžu nastaviť plochu skutočne na mieru. K často používaným agendám sa dostanú na jeden preklik a ani rôzne prehľady a upozornenia nebude potrebné vyhľadávať.
 
Ďalším vylepšením je zobrazenie posledných použitých agend na Paneli úloh. Hľadali ste napr. niečo v kontaktoch a potrebujete sa tam rýchlo vrátiť? Stačí raz kliknúť na plochu, posledná akcia sa tam zobrazí aj bez nastavovania tejto funkcie administrátorom.
 
_Y2A4684.jpg
Aktívna plocha bola slávnostne pokrstená

Panel úloh vám nič nehovorí?

 
Ak ste doposiaľ Panel úloh nevyužívali, nemusíte sa ničoho báť. Ovládanie je skutočne intuitívne a radi vám všetko vysvetlíme. Môžete sa zúčastniť našich bezplatných workshopov alebo si pustiť krátky videonávod.
 
Ak nemáte radi novinky a chceli by ste mať Vision rovnaký ako doteraz, je možné redukovať aktívnu plochu na hornú lištu a vôbec ju nevyužívať, pomôže vám s tým administrátor. Pripravíte sa tak ale o všetky výhody novej atraktívnej funkcie.
 

7 výhod aktívnej plochy

 
  • Často používané funkcie máte ako na dlani.
  • Zobrazuje sa história naposledy použitých funkcií, do ktorých sa môžete vrátiť jedným klikom.
  • Systém na plocje upozorňuje na nesplnené úlohy, blížiace sa udalosti alebo dokumenty na schválenie.
  • Upozornenie na odchýlky v sledovaných veličinách, ako je stav materiálu na sklade alebo termín zakázky, ušetrí prácu každému užívateľovi.
  • Vďaka grafickému znázorneniu veličín ste neustále v obraze a môžete sa rýchlo rozhodovať.
  • Na dlaždici si môžete nastaviť zobrazenie fotografie alebo napr. cez ňu nahliadať do on-line záznamu z kamier.
  • Užite si nový svieži design a nastavte si farby dlaždíc podľa svojho vkusu.
Ak vás téma zaujala, pustie si video z konferencie, na ktorom sme zaznamenali veľkú časť prezentácie o Aktívnej ploche.

Vystrizek.PNG